Helko

Podnikání a zaměstnanci

Každý způsob obživy má své výhody i nevýhody. Podnikání očekáváte, že Vám přinese svobodu, svobodu v tom, že budete moci plánovat svůj čas, dělat co chcete a kdy chcete. Je to tak i není. V začátku podnikání strávíte mnoho hodin jeho přípravou a mnoho času jeho rozjezdem a rozpohybováním. Přistupme k variantě, že tento krok již máte za sebou a čeká Vás další meta. Vaše podnikání skvěle běží, ale Vy osobně máte stále méně a méně času. A najednou Vás to napadne.
odraz muže na stole
Co takhle delegovat některé své úkoly na někoho jiného? Ano, skvělé řešení, ale na koho? No můžete zřídit klasické pracovní místo, na plný úvazek, místo n částečný úvazek, nebo mžete na úřadu práce požádat o dotaci a vtvořit pracovní místo pro osoby ZTP, kdy velkou část nákladů na takového zaměstnance, který je obvykle na částečný úvazek, je dotován z úřadu práce a ještě Vám přináší daňové úlevy. Takový zaměstnanec je obvykle velmi vděčný za poskytnutou příležitost a snaží se podávat co nejlepší výkony.
business noviny
Je tedy podstatné, o jakou práci se jedná, jakou práci chcete delegovat. Také můžete využít externí služby virtuální asistentky. Záleží jen na tom, o jakou práci jde a co je pro Vás i Vaši firmu výhodné po všech stránkách.
V každém případě je nutné si uvědomit, že přijetím zaměstnance na sebe bereme zodpovědnost za další administrativu, které není málo. Také to pro Vaši firmu bude znamenat určité náklady a v neposlední řadě i trochu rizika, než si zaměstnance zaučíme a zjistíme, že je důvěryhodný.
Také může dojít k tomu, že Vaše podnikání šlape tak dobře, že si musíte vzít hned několik zaměstnanců na jednou, kteří budou dělat fyzickou práci za Vás a Vy je budete pouze řídit jako velký šéf. Jak je na tom Vaše podnikání, hledáte zaměstnance, nebo o tom teprve uvažujete? Možností je spoustu, jen se rozhodnout pro tu nejvhodnější pro Vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup