Helko

Zasloužený relax

Dovolená aneb zasloužený odpočinek

Samozřejmě jsou mezi námi jedinci, kteří dovolenou tráví spíše aktivně než pasivně. Takoví lidé volí spíše dovolenou na horách a celé dny chodí po horách. Já osobně jsem milovník moře, takže volím dovolenou spíše u moře. Západ a východ slunce u moře jsou opravdu epické a zbožňuji je. Vždy jen stojím s otevřenou pusou a pozoruji ten zázrak přírody. Však hory mám také velmi ráda, ale spíše v zimě, jak je vše krásně zasněžené. To miluji.

Západ slunce u moře

Když jsem na dovolené, mobil schovám někde hodně hluboko a na sto procent si ji užívám. Osobně si myslím, že by si každý z nás měl jedenkrát do roka dopřát dovolenku. Nemusí se jednat o pětihvězdičkový hotel s all inclusive za šílené peníze, ale třeba jenom vezměte stan a jeďte někam do přírody. Je to úžasné, na chvíli úplně vypnout, neřešit vůbec nic. V dnešní době máme tolik možností, tak proč je nevyužít. Cestování je v posledních letech tak snadné.

Spoustu lidí cestuje tzv. low cost, to znamená za minimální peníze. Snaží se ušetřit opravdu na všem (na letenkách – pokud budete často hledat, najdete letenky např. do Milána levnější, než zaplatíte za vlak z Ostravy do Prahy; na ubytování se dá taktéž ušetřit – nevyberete si hotel pětihvězdičkový, ale jenom tříhvězdičkový. V Evropě se nebojte hotelů s méně hvězdičkami, ale pokud plánujete dovolenou například v Egyptě, tam už si na hvězdičky dávat pozor musíte, nedoporučuji méně než čtyři hvězdičky).

Stan, stromy

Pokud nechcete cestovat na vlastní pěst, můžete si dovolenou zakoupit v cestovní kanceláři. Jelikož se jedná o pohodlnější variantu, bude cena vyšší, na druhou stranu cestovní kancelář za vás vše vyřídí. Nicméně i v cestovce se dají taky sehnat zájezdy za hubičku (nejlevnější bývají hlavně last minute, není to však pravidlo).

A co vy máte raději aktivní či pasivní dovolenou? Moře nebo hory?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup