Helko

Je naše ekonomika na vrcholu?

Názory, že naše ekonomika je na velice dobré úrovni se objevují velice často. Lidé říkají, že jsme na vrcholu ekonomické prosperity a čeká nás pád na dno. Pojďme se na to podívat podrobněji. Pokud se podíváme na stav nezaměstnanosti, tak je vidět, že je více poptávky než nabídky. Tedy firmy chtějí další zaměstnance, ale ti nejsou na trhu. Jestli se podíváme na kupní sílu našich obyvatel, tak ta neustále roste. Stačí se podívat do nákupních center, nehledě na to, že se stále více lidí zadlužuje a nebojí se zavázat ve splátkách na mnoho let.
růst kurzu dolaru

Otázkou však zůstává, jestli se neblížíme na konec ekonomického růstu. Jaký na to máte názor? Většina lidí očekává pokles naší ekonomicky v několika letech. Někdo očekává problémy již v roce 2019. Dle mého názoru se tento rok budeme mít ještě dobře, nicméně v dalších letech se to může velice rychle změnit. Je jasné, že nemůžeme být stále na vrcholu ekonomiky, nějaká stagnace a pokles nastane. Otázkou je, kdy můžeme takovou změnu očekávat.

Máme se změny bát? Problém může nastav hlavně v případě toho, že si člověk vezme neúměrné množství půjček. Pokud dojde k poklesu ekonomiky, tak dojde i k problémům se splácením. Ano, je potřeba si na to dávat opravdu pozor. Stagnace, případně pokles je jev, který se stává a je potřeba s tím počítat.
kreslení šipky

Pokud se na to podíváme v globálním (celkovém) pohledu, tak s poklesem opravdu počítat musíme, nicméně nelze přesně říci, kdy se tak stane. Je možné, že propad ekonomiky nebude tak velký, nemusím se dostat až do krize. Může dojít pouze k menšímu zpomalení růstu a v dalších letech se bude zase dařit. Pokud budeme mít nadále stejnou kupní sílu, kterou zatím máme, tak se naší ekonomice bude dařit. Je třeba si uvědomit, že pokud peníze vyděláme, je dobré je také utrácet a kupovat si výrobky. Tím totiž budeme udržovat vše tak, jak má být. Zkrátka doufejme, že se nám bude nadále dařit, určitě si všichni přejeme, ať se máme dobře. Přeji nám všem, ať se máme moc dobře a neustále se nám daří.5/5 - (2 votes)