Helko

Chcete uspět v byznyse? Čtěte!

Většinou, když potkáte podnikatele, ředitele, obchodníka či někoho, kdo prostě pracuje kreativně a odpovídá za byznys, drží v ruce knihu či nějakou elektroniku, ve které si může číst. Dost často čtou takoví lidé zákony, novely, předpisy či směrnice, aby i jejich byznys byl stále dle platné legislativy. Ovšem to samozřejmě není jediné, co čtou.
rodinné bible.jpg

Úspěšní lidé totiž vědí, že čtení knihy podporuje schopnost pochopení komplexního duševního stavu ostatních lidí. To se hodí každému podnikateli, protože byznys je založen na poměrně složitých sociálních vztazích. Může se tedy zdát, že by takový úspěšný člověk měl číst naučné knihy, nicméně tomu tak není. Většina úspěšných právě čte beletrii, protože dává nejen možnost rozvoje chápání ostatních lidí, ale také rozšiřuje samozřejmě obzory a nabízí další perspektivy, které se hodí a možná by na ně člověk jinak nepřišel.

Knihy obecně jsou zdrojem inspirace, vědění, objevování nového a získávání motivace. Úspěšní lidé to vědí, a tak čtou nejen odborné, naučné knihy a zákony, ale právě veškerou kvalitní knižní tvorbu.
otevřené knihy.jpg

Co všechno byste tedy měli číst, abyste si pomohli?

· Historické knihy

· Životopisy

· Vojenské dějiny

· Knihy o matematických vědách

· Knihy o přírodních vědách

· Filozofické knihy

Pokud se dáte do řeči s někým, o kom si myslíte, že je úspěšný a řekne vám, že nemá na čtení čas, je třeba zpozornět. Může takový člověk být skutečně úspěšný, když nerozvíjí svůj potenciál četbou a nenechává se inspirovat jinými příběhy a lidmi? Samozřejmě četba daňových a jiných zákonů je nutná, ale jak byl řečeno, je třeba se vrhnout i jiným směrem. Věříme, že opravdu úspěšní podnikatelé vám řeknou, co právě čtou a doporučí vám knihu. Často vám budou doporučovat knihy, které zlepšují a rozšiřují pohled na vlastní podnikání nebo se snaží vás motivovat k tomu, abyste byli lepšími leadery či jak dosáhnout většího bohatství, sebevědomí, zisku a úspěchu.

Za nás bychom však chtěli říct, že ti nejúspěšnější mezi podnikateli, sportovci, herci či hudebníky se zpravidla věnují osobnímu duševnímu rozvoji a mezi knihy, které vám doporučí, budou patřit například Bible či Čtyři dohody a jim podobné, které vůbec nemají nic společného s úspěchem. Ale k tomu si každý musí dojít sám.

5/5 - (1 vote)