Helko

Jak uhlídat firemní vozy

Pokud má podnik rozsáhlejší vozový park a tento potřebuje pro svoji výdělečnou činnost, je třeba, aby byla taková vozidla maximálně vytížena, aby toho tedy co nejvíce najezdila. S výdělečným záměrem, pochopitelně.
nákladní auto
Ovšem v tomtéž se může skrývat i nemalý problém. A to ten, že si může kterýkoliv z řidičů kdykoliv usmyslet, že si přilepší na úkor podniku. Tedy že si dejme tomu zařídí v pracovní době nějakou tu černou jízdu, zcizí nějaké pohonné hmoty, součástky nebo něco z nákladu, respektive že se někde zastaví a namísto práce se bude jen tak válet. Nebo může být ještě hůř.
Je to pochopitelně neakceptovatelné, protože cokoliv ze zmíněného představuje pro podnik nikoliv zisk, ale výlučně ztrátu, a to si žádný podnikatel líbit nenechá. Jenže co se s tím dá dělat, že? Jestliže se firemní vozidla pohybují i na hodně vzdálených místech, každé je jinde a míří někam jinam a za jiným účelem, nedá se to prakticky uhlídat. To by se musel majitel firmy nechat naklonovat, aby se mohl posadit do každého vozidla a nonstop sledovat jeho řidiče.
Jenže kontrola je tu nezbytná. Jakkoliv existují i spolehliví a poctiví řidiči, nelze na to spoléhat vždy a všude. A je tak třeba najít způsob, jak uhlídat neuhlídatelné.
A takový způsob nalezl každý, kdo objevil sledovací systém https://www.rmc-system.com/.
satelit nad Zemí
Díky tomuto systému je už dnes možné kontrolovat vozidla i jejich posádky bez ohledu na to, kolik jich je a jak daleko se vyskytují. Stačí si tento systém pořídit, umístit na zvolená vozidla čidla, nastavit to, co má být sledováno, a dál už si s tím není třeba dělat těžkou hlavu. Protože systém vše požadované zjistí, zaznamená a kdykoliv předá svému majiteli nebo jím pověřené osobě.
Každý šéf tak zjistí kdykoliv cokoliv, co se provozu podnikových vozů týká, a firma tak ušetří nemalé peníze, které by šly jinak na hrazení ztrát. A navíc si ještě ušetří práci s papírováním, vykazováním produktivity práce, jízdního stylu a podobně. A to vše je pro firmu víc než důležité.

Šmoulové

Základem pro tento film z roku 2011 je komiks belgického kreslíře Peya (vlastním jménem Pierre Culliford). Je to kombinace animovaného 3D filmu s hraným. Jde o první celovečerní film o Šmoulech. Produkovalo ho studio Sony Pictures Animation. Natáčení začalo v březnu roku 2010 v New Yorku. Tento film vydělal po celém světě přes 550 milionů dolarů.
postavičky šmoulů

Hlavní postavy filmové části ztvárnili­: Neil Patrick Harris (Patrick Winslow), Jayma Mays (Grace Winslow), Hank Azaria (Gargamel) a Sofia Vergara (Odile, majitelka kosmetické společnosti Anjelou).
MeziŠmouly bych vyzvedla tyto dabéry: Taťka Šmoula (Jonatham Harshman Winters III.), Šmoulinka (Katy Perry), Nešika (Anton Yelchin), Silák (Gary Basabara).
Tito tři Šmoulové byli vytvořeni speciálně pro film: Směloun (Alan Cumming),BláznivýŠmoula(John Kassir) a Šmoula Vypravěč (Tom Kane).

Asamozřejmě nesmíme zapomenout na jednu úžasně ironickou kočičku: Azrael (FrankWelker).


Ve vesnici se chystá slavnost modrého měsíce, zrovna ve chvíli, kdy má Taťkavidění, zdali pro ně bude následující rok úspěný. Díky Nešikovi se podaří Gargamelovi a Arzaeli dostat dojejich vesnice a 6 šmoulů se společně s Taťkou dostanou otevřenýmportálem ve vodopádu do New Yorku. Díky náhodě se ocitnou u Patrika,který dělá manažera kosmetické společnosti Anjelou, a jeho těhotné ženy Grace. Naši modří přátelémají neustálev patách Gargamela, který se jich chce zmocnit a vyždímatz nich modrou esenci. Taťka se na druhé straně pokouší dostat všechnybezpečně domů. Grace spolu s Patrikem jim v tom pomáhají a Patrik,který žije převážně jen svojí prací, si uvědomí, že jsou na světěmnohem důležitější věci než jeho pracovní místo. Ale díky Nešikovi sevše podaří a všichni se dostanou v pořádku zpátky do své vesnice,kterou následně předělají podle staveb, které viděli v New Yorku.

šmoula v kleci
Slabinutohoto filmu vidím v tom, že se již nejedná o klasickou pohádku, ale jsou vní zdůrazňovány morální hodnoty, které 5 – 10letéděti moc chápat nebudou. Netvrdím, že je to film, u kterého jsem senudila, ale představa vícejak 100 minut, které trávím díváním na tento snímek znova, mě pomaluubíjí. Humor a ironie v tomto kousku pro dospělého člověka jechvílemi zarážející.