Helko

Žádné dítě ji neodolá

Dnešní doba je úžasná v tom, že nabízí dětem daleko více možností k zábavě a hrám, než tomu bylo v minulosti. Teď vůbec není řeč a nějakých tabletech, počítačích, telefonech, nebo nejnovějším módním výstřelku, které děti vlastní už v poměrně brzkém věku. Máme na mysli něco mnohem typičtějšího a lákavějšího, čím je obyčejná a přitom mimořádná trampolína. Děti ji milují a to se za několik let, snad ani změnit nemůže!
malá holčička

Po čem děti touží?

Dětem je pohyb přirozený, proto by se rodiče měli zaměřit především na to, jak jim ho zprostředkovat. Fenomenálním řešením je trampolína, která se postará o vše, co vaše děti potřebují k prožití dokonalého dne a konec konců i chtějí. Nepodceňujte jejich přání a dejte jim něco skutečně hodnotného a dětského, čeho je v dnešní době už poněkud málo. Výběr trampolíny je velký a není snadné, se pro některé z nich hned rozhodnout. Při koupi se poraďte s prodavačem, který nejlépe zhodnotí to, jaká je pro vás ta ideální.

Mami, já ji potřebuji!

Ne jedno dítě se snaží přesvědčit své rodiče, že trampolína je něco bez čeho nemůže žít. A pokud tomu tak je, nezůstává vám nic jiného jen děkovat, že si vybrali právě tuto možnost, jak skloubit aktivity se zábavou. Trampolíny jsou bezpečné, přísně kontrolované a odolné i pro několik dětí najednou. Nezapomínejte důkladně hlídat vaše děti při pobytu na této „atrakci“, kterou tak milují. Bezpochyby budete nadšení stejně moc jako ony, a tak dlouho neotálejte a běžte jim nějakou koupit. Může se vám skvěle vyplatit i na rodinných oslavách, nebo narozeninových párty, kde ji každé dítě ocení a ještě bude toužit po tom, se k vám co nejdříve vrátit na návštěvu.
skok holčičky
Nastartujte vašim dětem:
1. zdravý pohyb
2. spokojené dětství
3. možnost být opravdu dětmi
4. pobyt na čerstvém vzduchu nikoliv to, aby byli schované doma při výdobytcích dnešní doby
5.jedinečné odreagování a zábavu, která je opravdu důležitá!

Přípravek, který s bakteriemi poradí


Chodit v létě na veřejné koupaliště je sice možné, ale daleko lepší je si prostě na zahradu pořídit vlastní bazén. Ano, je to trochu vyšší investice, ale na druhou stranu nebudete muset už nikdy platiti kvůli koupání vstupné ani se tlačit ve frontě u sprch. Prostě jen vyjdete na dvorek a skočíte do bazénu. Hlavně v letních parnech takovéto osvěžení přijde vhod. Je totiž doporučováno chladit se nejen vnitřně, tedy pitím vody, ale ochlazovat se i z vnějšku.
Bazén v noci
Tropické teploty většině lidem příliš dobře nedělají, na rozdíl třeba od bakterií, zvláště těch žijících ve vodě. Pro to je vhodné bazénovou vodu preventivně ošetřovat speciálními dezinfekčními preparáty, které se už o nevítané bakterie dokáží postarat. Ty totiž mohou nejen způsobovat rozličné kožní nepříjemnosti, ale rovněž i zažívací potíže. Jedním z nejvhodnějších prostředků na hubení těchto mikroskopických nepřátel je chlornan sodný . Přípravek, který je ověřen mnoha desetiletími.
Chlornan sodný patří, co se týče bazénovou chemii mezi absolutní klasiku, kterou alespoň v našich luzích a hájích používá naprostá většina majitelů bazénů a bazénků. Účinnost tohoto přípravku je skutečně vysoká, takže pokud ho budete používat přesně podle návodu, neměli byste se bát toho, že se stane voda ve vašem soukromém koupališti z ničeho nic nepoužitelná. Tento druh přípravku spolehlivě zlikviduje veškeré nevítané hosty.
Bazén u vily
V případě, že budete postupovat podle návodu, nehrozí, že byste nějakým způsobem ohrozili funkčnost svého bazénu. Žádné usazeniny a další obdobné nepříjemnosti rozhodně nehrozí. Dávkování je jednoduché, takže se nějaké vysoké náročnosti rozhodně bát nemusíte. Co možná může být problém, to je frekvence dávkování, která by měla být od tří do šesti dnů. Kdy se o den nebo dva opozdíte, nemělo by to příliš vadit, ale například takové týdenní zpoždění už může znamenat pokles kvality vody.

Zdravá výživa

Většina rodičů jistě zná doporučení pediatrů, které se zaměřuje na zdravé stravování u dětí. Základem takové stravy má být několik porcí zeleniny a ovoce během dne, kvalitní maso a ryby, a u dětí starších jednoho roku taky mléčné výrobky. Zelenina a ovoce slouží k doplnění vitamínů a vlákniny, potřebných ke správnému fungování zažívaní a tím i podpory imunity. Maso a ryby jsou zase zdrojem bílkovin, které jsou důležité k správnému růstu a vývoji dítěte. Jako zcela nevhodné se uvádí smažená jídla a příliš mnoho sladkostí. Ty jistě našim dětem ke správné funkci imunity nepomůžou, i když v malém množství a při občasné konzumaci ani neuškodí. Ovšem neměly by se stát pravidelnou součástí jídelníčku.

dítě na dlani

Pobyt na čerstvém vzduchu

Jako další přínos pro zdravé fungování imunity se uvádí co nejčastější pohyb na čerstvém vzduchu. Je nesporné, že pobyt venku dětem prospívá jak z hlediska zdraví, tak i jako vhodné odreagování a forma zábavy. Ať už se rozhodnete pro procházku v lese, jízdu na kole nebo jen tak se s dětmi projít po městě či vesnici, uděláte tím jeho organismu dobrou službu.

Doplňky stravy a přírodní produkty

I toto je možnost, jak pomoci dětské imunitě k její správné činnosti. Na našem trhu je mnoho výrobků, slibující podporu zdraví a imunity pro naše děti. O vhodnosti těchto přípravků je dobré se poradit s vaším pediatrem nebo odborným pracovníkem. Jistě vám pomůže vybrat takový, který vašim dětem bude vyhovovat a pomůže jim posilnit jejich zdraví. Jako další možnost se nabízí využití bylinek a přírodních preparátů či homeopatie. I tyto možnosti je ovšem vhodné vždy probrat s lékařem.

veselá batolata

Shrnuli jsme si ty nejzákladnější doporučení a rady pro podporu obranyschopnosti u dětí. Každé dítě je jiné, a proto taky neexistuje žádná stoprocentní rada jak docílit toho, aby vše fungovalo tak jak má. Jisté je ale to, že dodržováním alespoň těchto základních rad dítěti můžeme jedině prospět.

Zip, který vydrží vše

Podle některých zdrojů prý jeden světově uznávaný a hojně využívaný vynález měl původně sloužit pouze kosmonautům. Dnes se bez něj neobejdeme ani my. Když se před sedmdesáti lety nechal švýcarský inženýr Georges de Mestral na své procházce inspirovat semeny lopuchu a vynalezl suchý zip, určitě netušil, že rozpoutal skoro revoluci. Praktické suché zipy začaly hned po uvedení do výroby nahrazovat klasická zdrhovadla, tkaničky a další spojovací materiály.

suchý zip

 • Z jedné strany je tkanina plná malých smyček a na druhé straně jsou smyčky rozpůlené a vytvářejí háčky.
 • Pak se tkanina ještě ve výrobě zahřeje a tvar smyček a háčků se vzájemně uzpůsobí.

Boty zapnuté jedním tahem

O tom, že se jedná o naprosto úžasný vynález, svědčí jeho vlastnosti. Každý, kdo s ním přišel do styku ví, že je docela jednoduché tím správným způsobem jednotlivé pásky rozdělit. Odpor vůči bočním silám je ale tak silný, že některý udrží i váhu jedné tuny.

 • Využití nachází
  • v textilním odvětví
  • v obuvnictví
  • při výrobě galanterních doplňků.

U obuvi jsou zvláště oblíbené boty se suchými zipy u dětí, kterým se nechtějí zavazovat tkaničky. Na trhu je možné tento produkt zakoupit v mnoha různých podobách i barvách. Lze ho tedy využít nejen na výrobu oděvů, ale také jako rychlé a praktické zapínání batohů, zajištění nákupních tašek i příručních kabelek. Připevnit se dá buď přišitím nebo přilepením. Podle druhu zvoleného podkladového materiálu.

zip

Pomůcka na quiet book

Na oděvy se většinou využívají pásky různých barev. Pokud je zapotřebí spojit jen malé části, pak je výhodné pořídit si suché zipy ve formě koleček. Tato kolečka (bílá nebo černá) jsou samolepící, tudíž není problém je kamkoliv připevnit.

 • Dají se také velice dobře využít při výrobě takzvaného quiet booku.
 • Tyto „aktivní knihy“ jsou v dnešní době velice oblíbené dětmi i jejich maminkami.

Tropy v panelákovém bytě už nemusí být utrpením

S létem se zrovna dvakrát nekamarádíte a tropické teploty jsou pro vás hotová muka? Obzvláště pokud bydlíte v paneláku, právě tam bývají horka dost nesnesitelné. Nezbývá pak než vyrazit k vodě, sprchovat se studenou vodou nebo se ochladit zmrzlinou. Všechno to jsou ovšem řešení pouze dočasná. Co takhle to vyřešit rafinovaně?

teplota

I když je v kalendáři léto a rtuť teploměru za oknem nenávratně stoupá vzhůru, u vás doma můžete mít příjemný chládek s teplotou, která konkrétně vám vyhovuje.
A čím toho docílíte? Pořiďte si klimatizaci praha a váš problém bude nadobro vyřešen.

Nemusíte se vůbec o nic starat, klimatizační jednotku vám dovezeme a přímo u vás doma namontujeme a zprovozníme tak, abyste si co nejdříve mohli začít užívat pro vás příjemných teplot bez ohledu na teploty venkovní.
Užívejte si u vás doma příjemného vzduchu přesně podle vašich představ a věnujte se bez obav jakýmkoliv činnostem. Už žádné nadměrné pocení a funění z horka, u vás doma může být teplota taková, jaká vám vyhovuje.

A pokud nechcete jen tak obyčejnou klimatizaci, ale chcete ještě něco navíc, pak tu pro vás máme příjemný bonus. V naší nabídce totiž kromě modelů klasických klimatizačních jednotek naleznete také jednotky, které mají ještě nějakou tu funkci navíc. Pokud jste třeba alergici nebo astmatici, tak oceníte funkci čištění vzduchu od pylu a prachu. Pokud jste často nemocní, pak oceníte také funkci čištění vzduchu od různých bakterií.

klima

Pořiďte si i k vám domů tohoto multifunkčního pomocníka a bude se vám bydlet lépe a příjemněji. Parné léto nebo pylová sezóna tak pro vás budou o poznání snesitelnější a vy se budete u vás doma moci cítit maximálně pohodlně a příjemně, bez ohledu na venkovní teploty nebo zhoršené pylové podmínky. Vzhůru za příjemnějším bydlením s novým pomocníkem v podobě bytové klimatizační jednotky.