Helko

Zdravá výživa

Většina rodičů jistě zná doporučení pediatrů, které se zaměřuje na zdravé stravování u dětí. Základem takové stravy má být několik porcí zeleniny a ovoce během dne, kvalitní maso a ryby, a u dětí starších jednoho roku taky mléčné výrobky. Zelenina a ovoce slouží k doplnění vitamínů a vlákniny, potřebných ke správnému fungování zažívaní a tím i podpory imunity. Maso a ryby jsou zase zdrojem bílkovin, které jsou důležité k správnému růstu a vývoji dítěte. Jako zcela nevhodné se uvádí smažená jídla a příliš mnoho sladkostí. Ty jistě našim dětem ke správné funkci imunity nepomůžou, i když v malém množství a při občasné konzumaci ani neuškodí. Ovšem neměly by se stát pravidelnou součástí jídelníčku.

dítě na dlani

Pobyt na čerstvém vzduchu

Jako další přínos pro zdravé fungování imunity se uvádí co nejčastější pohyb na čerstvém vzduchu. Je nesporné, že pobyt venku dětem prospívá jak z hlediska zdraví, tak i jako vhodné odreagování a forma zábavy. Ať už se rozhodnete pro procházku v lese, jízdu na kole nebo jen tak se s dětmi projít po městě či vesnici, uděláte tím jeho organismu dobrou službu.

Doplňky stravy a přírodní produkty

I toto je možnost, jak pomoci dětské imunitě k její správné činnosti. Na našem trhu je mnoho výrobků, slibující podporu zdraví a imunity pro naše děti. O vhodnosti těchto přípravků je dobré se poradit s vaším pediatrem nebo odborným pracovníkem. Jistě vám pomůže vybrat takový, který vašim dětem bude vyhovovat a pomůže jim posilnit jejich zdraví. Jako další možnost se nabízí využití bylinek a přírodních preparátů či homeopatie. I tyto možnosti je ovšem vhodné vždy probrat s lékařem.

veselá batolata

Shrnuli jsme si ty nejzákladnější doporučení a rady pro podporu obranyschopnosti u dětí. Každé dítě je jiné, a proto taky neexistuje žádná stoprocentní rada jak docílit toho, aby vše fungovalo tak jak má. Jisté je ale to, že dodržováním alespoň těchto základních rad dítěti můžeme jedině prospět.