Helko

Nebankovní hypotéky

Pojem nebankovní hypotéka může zahrnovat celou řadu různých produktů. Jestliže se na toto spojení podíváme obecně, tak zjistíme, že nebankovní hypotékou je vlastně téměř jakýkoliv úvěr, který klientovi poskytne soukromá společnost. Odtud také název vyplývá. Jedná se o typ úvěru s ručením nemovitostí. Nebankovní znamená, že si pro takovýto úvěr nejdete do banky, ale poskytne vám ji soukromá společnost a v tom je základní rozdíl.

klíče

Rozdílné aspekty bankovních institucí a soukromých společností

V čem je tedy základní rozdíl mezi bankou a nebankovní společností?
Základní rozdíl můžeme najít hned v samotném začátku uvažování, tedy v nahlížení na různé preference, obou těchto společností.
Zatímco banky se stoprocentně drží svých pravidel:

  1. Nahlíží do registrů – nepůjčují nikomu, kdo by měl záznam v registru dlužníků.
  2. Přísně zkoumají Vaši bonitu – věk, zdraví a další kritéria.
  3. Dívají se také na vaše výdělky – musíte mít dostatečný příjem a nízké výdaje, abyste na půjčku vůbec dosáhli. Vše podle platných a striktních norem.

Soukromé společnosti to mohou mít trochu jinak:

  1. Nahlíží sice do registrů dlužníků – ale v tomto případě jde pouze o informační charakter. Soukromé společnosti totiž velice často poskytují úvěry i za předpokladu, že máte záznam. Dalo by se říct, že tedy záznamy tolerují, takže není problém, úvěr za těchto podmínek, i se záznamem, získat.
  2. Nezkoumají nijak zvlášť Vaši bonitu – to znamená, že můžete mít od 18 let věku, až po jakýkoliv věk.
  3. Dívají se sice na vaše výdělky a samozřejmě je posuzují – ovšem není to tak přísné, jako v případě bankovní instituce, kde jsou striktně daná limitní a hraniční omezení.

interiér
Podíváme-li se blíže na základní informace, pak zjistíme, že právě tyto úvěry se poskytují firmám a podnikatelům jako podnikatelské úvěry. Můžete je najít pod názvy úvěr bez registrů nebo úvěr bez doložení příjmů. Velkou výhodou je také rychlé schválení, peníze můžete mít do 24 hodin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup