Helko

Snadná pomoc pro čistou vodu

V současné době je na našem trhu velké množství přípravků, které jsou určeny k udržování kvalitní vody v zahradních bazénech. Jedním z takových prostředků, který nám kvalitu pomůže zajistit, je i vločkovač do bazénu. Ačkoliv se voda mnohdy zdá na první pohled stále čistá a nezávadná, opak může být pravdou. V průběhu koupací sezóny se do vody dostávají nežádoucí látky , které se mohou rozpustit nebo zůstat v pevném stavu. Jejich přítomnost se často zjistí až ve chvíli, kdy začne být hladina neprůhledná a kalná. A to už je opravdu nejvyšší čas něco podniknout.

  • Použitím vločkovače se tyto nečistoty spojí do větších celků a pak je můžeme snadno odstranit.
  • Buď pomocí vysavače nebo pískového filtru.

chlapci ve vodě

Vločkovače se vyrábějí v kapalné i pevné formě. Právě tyto pevné jsou určené pro mechanické odstranění řas. Ty jsou nejen nebezpečné pro naše zdraví a mohou vyvolat i nežádoucí alergické reakce, ale také nám poškozují samotný bazén.

Čistá voda v několika krocích

Běžná bazénová filtrace zachytí jen větší částečky, ale ty drobné stále zůstávají ve vodě přítomné. Je tedy zapotřebí spojit oba tyto prostředky a za jejich přispění udržovat koupaliště stále v perfektním stavu. Použití je celkem jednoduché a nezabere ani příliš času.

  • Stačí přípravek rozmíchat nebo nechat rozpustit v menším množství vody a pak jednoduše vlít po obvodu do bazénové vody.
  • Při tomto procesu je nutné, aby se tato složka dostala do všech koutů bazénu.
  • Pak je zapotřebí vypnout filtraci a počkat, až se vytvoří žádoucí vločky, které se postupně usadí na dně.
  • Ty se pak odstraní vysavačem a odstraněné množství vody se opět doplní vodou čistou.

oblak nad bazénem

Odebranou vodu můžeme pak klidně nalít do odpadu, protože tento chemický přípravek je pro životní prostředí neškodný. Poté je důležité ještě zajistit správnou hodnotu pH, protože ji vločkovač snižuje.