Helko

Výběr šperku, který vás bude zdobit napořád


Vybrat snubní prsten je snad ještě náročnější než vybrat prsten zásnubní. Zatímco ten, se kterým se o ruku žádá, pak obvykle leží někde bezpečně uložený, snubní prstýnek bude poutat pozornost, doufejme, po zbytek vašeho života. Jaký tedy vybrat? Základem je, že na výběru by se měli shodnout oba z páru.
manželství s černochem.jpg
To někdy není jednoduché, když jeden by rád něco jednoduchého a praktického, a druhý si naopak libuje v extravaganci. Obvykle to bývá tak, že prstýnky se mohou lišit v detailu, jako například vsazený kamínek nebo vyryté jméno toho druhého, ale základní styl by měl zůstat zachován. Pokud si tedy jeden libuje v nápadnějších kouscích, zkuste se domluvit, že zachováte typ kovu a tvar, ale necháte tomu druhému volnou ruku ve volbě kamínku nebo jiné povrchové úpravy. I ti, co rádi poutají pozornost, by ale měli myslet na to, že šperk budou nosit například i v práci nebo na společenských akcích , a mělo by jej tedy být jednoduché kombinovat s čímkoli dalším.
svázané snubní prsteny.jpg

Pokud si někoho berete, dá se předpokládat, že ho dobře znáte, ale i tak se tuto radu vyplatí zopakovat: s výběrem kovu opatrně. Většina těchto prstenů se vyrábí ze zlata nebo ze stříbra, ale buďte na pozoru před levnějšími kusy, které jsou pozlacené nebo postříbřené, ale základ mají z niklu. Na tento kov má totiž mnoho lidí alergii, takže, zejména pokud VÍTE, že váš budoucí protějšek do této skupiny patří, nesnažte se skrblit. Nevhodná je také chirurgická ocel. Tu má mnoho lidí v oblibě, právě proto, že je hypoalergenní a snadno se udržuje, ale vypadá lacině, je zbytečně těžká. Šperky z ní se také obtížně sundávají, a problémy tak mohou nadělat například v situaci, kdy si prst zlomíte nebo vám v průběhu života oteče, což je běžná situace například u těhotných žen. Pokud opravdu tápete, jděte do dobrého zlatnictví, a nechte si poradit od odborníka, jistě najdete něco, co vám bude vyhovovat.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup