Helko

Jak si zpříjemnit levné stěhování v Praze

Přestěhovat komplet byt nebo dům můžete svěřit stěhovací firmě, ale některé práce půjdou na váš vrub. Zejména balení osobních věcí do krabic, u nichž chcete zachovat soukromí, a také rozvržení rozmístění nábytku na novém působišti.

Pár stěhovacích vychytávek může přijít vhod

Mechanický odvíječ pásky – když se vám trhá tenká lepicí páska v tu nejnevhodnější chvíli, přilepí se na kotouč a vy nemůžete najít její konec, je to o nervy, zvyšuje se tím stres a také pravděpodobnost snížení imunity a zbytečné riziko onemocnění infekční chorobu. Pokud si můžete usnadnit práci, udělejte to – odvíjecí rukojeť na lepicí pásku je dobrá volba.

prázdná krabice

Krabice v krabici – balíte-li křehké věci, na kterých vám záleží, a kde vám nebude nic platné ani pojištění stěhovací firmy levného stěhování Praha Odnes to (např. rodinná památka v podobě čajového servisu), zabalte porcelán a sklo do menší krabice, nejlépe do bublinkové fólie, a následně menší krabici vložte do větší a prostor mezi nimi důkladně vycpěte nějakou měkkou výplní. Tento postup se osvědčil a mohou vám jej doporučit i zkušení stěhováci.

bublinková fólie

Montáž nábytku – víte, že stěhovací firmy tuto službu nabízí jako součást pracovního úkonu? Může se vám to hodit hlavně tehdy, nemáte-li na to dostatek času a sil, anebo jde o složité záležitosti, např. rozmontování kuchyně nebo vestavěné skříně.

Jak umístit nábytek v místnosti – když se organizuje stěhování, lidé se většinou soustředí na balení věcí a přípravu pro jejich zdárnou přepravu, ale zároveň zapomínají na to, co se bude dít po nastěhování. Vyhněte se těmto depresivním stavům tak, že si v předstihu naplánujete, jak bude rozmístěn nábytek v místnosti. Můžete k tomu využít některý z „online plánovacích aplikací“, nebo alespoň vzít do ruky tužku a papír a kreslit různé varianty ručně, případně si vypomáhat papírovými výstřižky.