Helko

Povlečení může ovlivnit kvalitu spánku

Pro někoho to zní zcela nelogicky, protože se nad tím nikdy nezamyslel. Jenomže realita je skutečně taková, že ne každý si lehne a usne. Častokrát na vině je materiál, který je nepříjemný, tvrdý, zkrátka nepohodlný, a to přece jenom je dostatečně rušivý element k tomu, aby člověk nejen rychle usnul, ale předně měl kvalitní spánek ve všech fázích, ze kterých se skládá a které ovlivňují, jaký bude následující den.

kvalitní povlečení

Pojďme se společně podívat na nabídku materiálu:

  • Bavlna – v tomto případě se rozhodně nikdy chyba neudělá. Také se na povlečení hodí přímo skvěle a je snad nejvíce využívaná poměrně dlouhá léta. Je měkká, pružná, saje vlhkost, snáší dobře barvy, což umožňuje na trh dodávat různé barevné kombinace. Nevadí jí fototisk a další vzorové techniky. Snad jediná věc, která by se jí mala vytknout i přes skvělou údržbu, je vysoká mačkavost a je nutné po vyprání povlečení vyžehlit. Nicméně se nepere každý den, tak to nemusí být tak obtěžující, a navíc se jedná o rovnou plochu, která se báječně žehlí.
  • Flanel – jedná se levné povlečení, které je ale také jemné a není divu, opětovně se setkáváme se 100 % bavlněnou tkaninou. Perfektně hřeje, vysoká savost je dalším přínosem a ideální tepelná izolace. I zde je třeba postupovat při údržbě podle doporučení od výrobce, aby povlečení dlouho sloužilo.

moderní povlečení

  • Satén – tkanina, která se používá na luxusní povlečení. Je lehounký, jemný na dotek, v zimě krásně zahřeje a v létě ochladí. Málo se mačká, tudíž je s ním i snadná práce nebo rychlejší sušení napomáhá k tomu, že zase brzo po vyprání se můžeme těšit do pelíšku. Pokud se zaměříte na ten, který je z vysoce kvalitní česané příze, tak chybu neuděláte. Hladký a mírně lesklý povrch mu dodá jistou eleganci a správný design pro ložnici, což je samozřejmě další bonus. Pro delší životnost se doporučuje prát naruby a nejvhodnější teplotou je 40°C. Je vhodný na celoroční používání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup