Helko

Jak vybrat tu správnou kliku

Výběru interiérových dveří či dveří obecně věnujeme obvykle náležitou pozornost. Dbáme, aby ladily s ostatním vybavením interiéru a vše do sebe designově zapadalo. Pomýšlet na kliku člověka často nenapadne, přitom její správný výběr je neméně důležitý. Klika je součástí dveřního kování. To může být buď rozetové nebo o štítové.dveře bílé otevřené ve zdi cihlové.png
Rozetové je složené ze dvou částí. Horní část obsahuje kliku a dolní otvor pro klíč. Štítové kování, jak už z názvu vyplývá, má kliku i otvor pro klíč na jednom společném dílu tzv. štítu. Při nákupu štítového kování je třeba řádně měřit, aby kování sedělo přesně a otvory pro šroubky se shodovaly s otvory vyvrtanými na dveřích. V interiérech, kde nepředpokládáme nutnost zamykat, vystačíme pouze s rozetovou klikou. Důležité je si před nákupem ujasnit, zda potřebujeme kliku levou nebo pravou. U interiérových dveří je orientace kliky podle strany, na kterou směřuje.
Při výrobě klik a kování do interiérů se obvykle používá mosaz, nerez nebo slitina kovu hliníku a zinku. Mosaz je odolná vůči korozi, dobře se s ní pracuje, a proto mohou vznikat designově různé i složitější kousky. Nerez je nejodolnější a používá se do moderních či hodně frekventovaných prostor.
Vzhledem k rozsáhlé nabídce nejen různých tvarů, materiálů, ale i kvality kování, není vůbec jednoduché se na trhu zorientovat a vybrat si ke své všeobecné spokojenosti. Vybírat můžete interiérové kliky na rhobchod.cz. Tento spolehlivý e-shop nabízí široký sortiment stavebního zboží pro firmy i běžné zákazníky. Můžete vybírat nejen ze široké nabídky dveří vchodových a interiérových, ale samozřejmě i z nabídky kování. Ať už se jedná o rozetové nerez kliky, štítové v barvě bronzu nebo bezpečnostní vchodové.klika na hnědých dveřích.jpg
Pokud rekonstruujete, stavíte či vlastníte stavební firmu, určitě vás na webových stránkách rhobchod.cz zaujme rozsáhlý sortiment stavebnin, dřeva, bazénové i stavební chemie, různého nářadí i nástrojů … na co si v souvislosti se stavbou vzpomenete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup