Helko

Pokud nemáte dostatek prostoru v bytě pořiďte si rozkládací pohovku

Ne každý má dostatečně velký byt a nemá prostor pro samostatnou postel v ložnici. Pokud máte garsonku nebo jedno, či dvoupokojový byt, musíte se uskromnit a zařídit si obývací pokoj a ložnici v jednom. Není to však nic složitého, pokud si pořídíte kvalitní rozkladaci pohovka na kazdodenni spani, problém máte vyřešen. Sedačka je místem, kde se většinou odehrává veškerý rodinný život, setkáváte se s rodinou či trávíte čas s návštěvou. Právě proto musí taková pohovka být postelí i sedačkou zároveň.

gauč

Při koupi rozkládací pohovky si dejte pozor na pevnou konstrukci

Pokud se chystáte pořídit si rozkládací pohovku pro každodenní spaní, jednoznačně dbejte na to, aby byla dostatečně kvalitní, musí vám přece vydržet funkční po dlouhé roky a zejména musí být odolná při každodenním skládáním a rozkládání. Základem je tedy dostatečně pevná a kvalitní konstrukce, nejlépe pokud je dřevěná nebo kovová. Levným nekvalitním náhradám se raději vyhněte, protože po krátké době by se sedačka rozkývala a byla stále nestabilnější, a to přece nechcete. Rozkládací pohovku pro každodenní spaní si však vybírejte zejména podle velikosti prostoru, který máte k dispozici, přičemž musíte počítat ještě s dostatkem místa po rozložení. Další důležitou věcí je matrace, která musí být dostatečně tvrdá, aby byl váš spánek kvalitní a netrpěla vaše páteř, klouby a svaly. Obecně totiž platí, že příliš měkká matrace není vhodná pro každodenní spaní. Potah, kterým je matrace potažená by měla být také z pevné, raději hrubší látky, která vydrží náročné každodenní používání. Matrace by měla mít tloušťku alespoň 15 cm, čím více, tím je pohodlnější.

pohovka

Rozkládacích systémů je několik typů, vyberte si ten nejvhodnější

Při výběru rozkládacího systému si dobře zvažte námahu, kterou budete muset každý den vynaložit při rozkládání a následném skládání pohovky. Čím jednodušší se dokáže pohovka rozložit a sundat, tím lépe pro vás. Na trhu jsou různé výsuvné, rozkládací či klik klak systémy, je jen na vás, který vám bude nejvíc vyhovovat. Pokud má rozkládací pohovka pro každodenní spaní ještě i úložný prostor, je to bonus navíc, můžete tam totiž uložit ložní prádlo, polštáře nebo deky. Pokud hledáte ideální rozkládací pohovku, najdete ji na stránce https://www.sconto.cz/.