Helko

Přírodní materiály kralují ve všech typech interiérů

Doba se mění, ale některé stálice přece jen zůstávají. Například přírodní materiály. Ať už si zařídíte byt, anebo třeba kuchyni v libovolném stylu, tak přírodní materiály ji pozvednou vždy o úroveň výše a dodají jí punc luxusu. Nehledě na to, zda fandíte jednoduchému modernímu stylu, nadčasové klasice anebo rustikálnímu vzhledu. Pokud vsadíte na masivní dřevo a kámen, nikdy neuděláte chybu a ve vašem interiéru vždy zazáří.

pracovní desky

Navíc, třeba taková pracovní deska z kamene u vás doma jistě odvede skvělou práci. Nejedná se jen o potěšení pro oko, které zapůsobí na vás i na všechny vaše návštěvy, ale také o maximálně praktický a odolný materiál.
Pokud jde o kuchyňskou desku, máte na výběr z celé řady materiálů, takže můžete volit jak podle vzhledu, tak podle kvality anebo třeba na základě pořizovací ceny. Snad nejběžnějším a nejpoužívanějším materiálem je lamino. Ovšem v jeho prospěch hraje snad jen nízká cena, neboť se jedná o materiál, který vám nemůže nabídnout žádnou oslnivou kvalitu, ani špičkový vzhled.

venkovní kuchyně

Masivní dřevo se naopak velice hodí především na zhotovení skříněk, které budou v provedení z takového materiálu opravdu dobře vypadat i spolehlivě sloužit, ale v podobě pracovní desky vám velkou službu neprokáže. Mnohem lepší volbou je kámen, ať už ten přírodní nebo umělý. Jeho jasnou nevýhodou je vyšší pořizovací cena, ovšem jedná se o materiál, který přetrvá dlouhé roky bez viditelné změny. Tedy alespoň v případě, kdy vsadíte na umělou verzi kamene, která je oproti té přírodní mnohem odolnější, je méně pórovitá, a proto netrpí nasákavostí, je velice odolná k chemikáliím, a také k prudkým změnám teploty. Takže na umělém kameni můžete bez obav krájet bez použití prkénka, a stejně tak na něj můžete bez obav odložit horkou pánev z plotny. Pokud však trváte na přírodním materiálu, tak ani v případě přírodního kamene neuděláte chybu, pokud si dobře zvolíte jeho druh.