Helko

Ruční bazénový vysavač odvede stejnou práci jako automatický stroj

Jestliže si pořídíte vířivku nebo bazén, mějte na paměti, že bude nutné udržovat kvalitu vody na patřičné úrovni. V páchnoucí stoce by se jistě nikdo koupat nechtěl a tak nasadíme chemické prostředky a instalujeme filtrační jednotku. Dalším nezbytným pomocníkem je ruční bazénový vysavač. Pravdou je, že existují i automatické nebo poloautomatické stroje, ale ruční mechanismus má něco do sebe.

venkovní bazén

Proč si vybrat právě ruční model

Pořizovací cena – ve srovnání s ostatními typy jde o úsporu řádově v tisících až desítkách tisíc korun. Poloautomatický stroj pořídíte za deset až dvacet tisíc korun, robotický vysavač vás může přijít až na několikanásobek této částky. Jednoduchý ruční přístroj v řádu stokorun váš rodinný rozpočet rozhodně nerozhoupe a přitom zastane stejnou práci jako automatika.
siesta u bazénu

Snadná obsluha – výrobek pouze připojíte spojkou a hadicí k filtračnímu zařízení a za pomoci fyzické síly jej obsluhujete podobně, jako kdybyste odsávali nečistoty z koberce. Princip je podobný a stejně tak efekt. Není pravdou, že ručním mechanismem neodstraníte vše, a že robotika je dokonalejší. Jediná odlišnost je ta, že se musíte namáhat a přiložit „ruku k dílu“. A v dnešní době, kdy mnoha lidem schází pohyb, to znamená i zdravotní přínos.
vnitřní plavecký bazén

Co je jednoduché, stěží se pokazí – v hmotném světě platí jedna nepsaná zásada, že čím jednodušší a méně komplikovaný mechanismus, o to více se snižuje pravděpodobnost vzniku závady. Tento jev je markantní zvláště u automobilů a výpočetní techniky. Možná to znáte z vlastní zkušenosti, starou škodovku jste si dokázali opravit svépomocí, zatímco dnes musíte kvůli každé drobnosti do servisu – elektroniku zkrátka neošálíte a nevystačíte si s běžným kutilským nářadím. S bazénovými vysavači je to podobné, ruční mechanismus se stěží pokazí, zpravidla jen tehdy, budete-li s ním zacházet neurvale.