Helko

Vysoká škola a práce aneb jak to zvládnout, a nezbláznit se z toho

Skloubení studia a práce představuje závažné téma dnešní doby, jelikož se k tomu kroku uchyluje čím dál, tím více lidí. Jedná se tedy zejména o situace, kdy jsou lidé povětšinou okolnostmi donuceni postarat se sami o sebe, a pokud chtějí studovat, tak jim nikdo nepomůže. Pokud mezi takové osoby i vy, neváhejte a čtěte dál.
Jak již bylo nastíněno, jedná se kolikrát o důsledky komplikovaných životních situací, do kterých se však může dostat každý z nás. Důležitým krokem je nevzdávat se a bojovat, jelikož po úspěšném dokončení na sebe budete zaslouženě hrdí!
hledání v knihovně
V první řadě závisí na volbě oboru, která sama o sobě představuje závažné rozhodnutí. Nicméně, i kdybyste se rozhodli pro studium práv, věřte, že se to dá zvládnout. Hlavní je totiž chtít něčeho dosáhnout a něčím být! Hlavně si vyberte obor, o který se vy sami zajímáte, a neudělejte tu velmi častou chybu, že byste šli studovat kvůli tomu, abyste časem měli dostatek financí k zabezpečení rodiny.
Pokud máte vybráno, gratuluji – ten nejtěžší krok jste zvládli. Nyní je na řadě zjistit si, zda je možné absolvovat vámi vybrané studium dálkově, protože v případě, že by se tato možnost naskytla, máte vyhráno. Pokud takové řešení není dostupné, nebojte, nic se neděje.
Nechme tedy děj poplout trošku dál. Vy jste si vybrali perspektivní obor, který vás zajímá, podali jste přihlášku a byli jste přijati ke studiu. A co dál?
Vřele doporučuji navštívit minimálně první semináře a cvičení, když ne přednášky. Na těchto úvodních lekcích se totiž dozvíte pro vás užitečné informace, zejména co je potřeba udělat pro úspěšné zakončení předmětu a termín zápočtu či zkoušky.
vzdělávání na univerzitě
Pro případ, abyste semestr úspěšně zdolali, je vhodné podívat se na sociální sítě, zejména FB, kde můžete najít založené skupiny, kde se shromažďují vaši spolustudující kolegové. Nebojte se je oslovit. Jsem si téměř jistá, že se vždy najde minimálně jedna hodná osůbka, která vám pomůže a bude vás informovat o případných změnách, jelikož to, co dáváme, to také dostáváme zpět.
Shrnutí rad na závěr
·         Vyberte si obor, o který máte vy sami opravdu zájem, jelikož pak vám půjde studium mnohem lépe
·         Pokuste se vybrat si studium, které je možné řešit dálkově, či dokonce individuálně, ale pokud se vám to nepovede, nic se neděje
·         Určitě navštivte úvodní hodiny vámi zvolených předmětů, kde získáte cenné informace
·         Nebojte se oslovit někoho ze svých spolužáků, a poprosit o radu
·         Neváhejte kontaktovat profesory vaší školy, a to i v případě, že to čemu nerozumíte, byste vy sami označili za maličkost
·         Pokuste se vašemu šéfovi vysvětlit svou situaci a zkuste se s ním dohodnout na kompromisu
·         Ale ze všeho je nejdůležitější, abyste se nevzdali a měli chuť tuto situaci zvládnout, co nejlépe


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup