Helko

Zázrak pro vaši regeneraci

Lidský organismus má přirozenou schopnost se regenerovat, ale potřebuje k tomu vhodné podmínky. Zároveň platí, že čím je organismus mladší, tím snadněji regeneruje. S přibývajícími léty to jde pomaleji a tělo na regeneraci spotřebuje více zdrojů. Proto je vaším úkolem na to myslet svému tělu to dopřát.

Jak regeneraci podpořit?

Dopřejte si dostatek spánku a odpočinku. Jistě, že chcete mít výsledky a chcete je mít rychle, ale bez dostatečného odpočinku je zkrátka mít nebudete. Aspoň osm hodin spánku denně a aspoň jeden úplně volný den týdně, to je dobrý začátek. Správná výživa je pro regeneraci nezbytná. Pokud už sportujete delší dobu, máte už jídelníček vyladěný. Jste-li začátečník, podívejte se, jak by měl vyvážený jídelníček vypadat nebo si ho nechte sestavit na míru vašim potřebám.

muž posiluje

Otužování, saunování a masáže jsou taky součástí regenerace organismu. Pravidelně si dopřávejte aspoň jednu z možností, ale nejlépe všechny.

A na posledním místě jsou doplňky stravy. Jsou zde proto, že skutečně doplňují vše výše uvedené, samy o sobě bez správné výživy dostatku odpočinku situaci nezachrání. Mezi nejlepší doplňky pro regeneraci patří l arginin, podporuje obnovu buněk nejen po sportovní zátěži, ale i po zdravotních zákrocích. Navíc se jedná o volně dostupný přípravek.

doplňky stravy

Možná vás napadne, jestli může mít l arginin nežádoucí účinky? Máme pro vás dobrou zprávu, vedlejší účinky této semi-aminokyseliny na lidský organismus nebyly pozorovány, pokud je látka užívána v doporučeném množství. Samozřejmě zde platí, že by doplněk neměly užívat ženy v době těhotenství a kojení. I v případě, že dlouhodobě užíváte léky nebo jste kvůli nemoci pod lékařským dozorem, doporučujeme se o vhodnosti užívání doplňku poradit s vaším lékařem.

V případě, že jste zdravý člověk a sportovec, vám žádná rizika při užívání l argininu nehrozí.