Helko

Dovolená v Kalábrii

Jestliže jezdíte na dovolenou z toho důvodu, abyste si užili klid a hlavně zvuk moře, pak musíte rozhodně navštívit Kalábrii. Proč? Protože tento kraj je nejen nádherný ale hlavně vás zde rozhodně nebudou rušit davy turistů. Navštívit můžete ty nejkrásnější pláže, které se nachází v okolí Capo Vaticano.

morano calabro

Je sice pravda, že tento region patří k těm nejchudším, které se v Itálii nachází, ale turistů se nic takového nedotýká. Za chudobu pravděpodobně může to, že je tato oblast často postihována zemětřesením a chybí zde větší průmysl.

Pokud milujete památky, pak o ně v Kalábrii není nouze. Už v 8. století př. nl. vznikala řecká města a kolonie, která patřila do Magna Graecia. Území se snažili dobýt Římané, ale bohužel ani po těch se toho moc nedochovalo.

Jestli je ale něco, co se nedá přehlédnout, pak je to dlouhé pobřeží, které vyniká těmi nejlepšími podmínkami pro rekreaci a také potápění. V posledních pár letech navíc začaly vyrůstat na pobřeží hotely a rozvíjí se cestovní ruch.

Nejvíce patrné je to v oblasti Capo Vaticano, které se nachází poblíž města Tropea. Za příznivých podmínek lze vidět Liparské ostrovy a také Sicílii.

Tropeji se také přezdívá město na skále. Hlavní rozvoj tohoto města ale nastal až v 16. století.

Pokud se rozhodnete tohle krásné místo navštívit, neměli byste vynechat kostel svaté Marie, který stojí na útesu u moře. První kavárny a cukrárny otevírají okolo devíti hodin dopoledne.

V městě, zvaném Pizzo, které se nachází nedaleko, se nově nachází socha Fidela Castra.

Říká vám něco tartuffo? Jedná se o oříškovou čokoládovou zmrzlinu, která je uvnitř plněná čokoládovým krémem. Právě tímto je město Pizzo také známé.

Milujete cestování lodí? Pak se můžete zúčastnit rekreačního výletu, který má namířeno na Liparské ostrovy.
stavba na útesu

Navštívit můžete i Vulcano. Už při prvním pohledu poznáte, že o jménu není pochyb. Všude jsou totiž vidět díry v zemi a také cítit pach síry.

Možností je zde opravdu mnoho. Záleží jen na vás, co se vám zrovna bude chtít dělat.