Helko

Jak se rychle zbavit jarní únavy?

Jarní únava je zapříčiněna různými vlivy jako je nedostatek vitamínů a minerálních látek, dlouhodobý stres, změna času, málo pohybových aktivit a spánku. Jedná se o fyzickou a psychickou vyčerpanost, člověk pociťuje velkou únavu, náladovost, podrážděnost a emoční rozladěnost. Na jaře je vhodné dopřát tělu celkovou detoxikaci organismu, která tělo zbaví všech škodlivin, které se v něm přes zimu usadily.
léčba ruky
V první řadě na jarní únavu platí studená nebo-li otužující sprcha pomocí, které se z pokožky odplavují odumřelé buňky a tím se nastartuje celý organismus. Vhodné je také koupit si v lékárně doplňky stravy, nejlépe multivitamíny, které našemu tělu dodají potřebné vitamíny, které tělo potřebuje pro každodenní fungování a posílíte i imunitní systém.
Z přírody nám pro zmírnění jarní únavy pomohou pampelišky,kopřivy a podběl, jejich části usušte a udělejte si z nich čaj, ten vám dodá tolik potřebnou energii, kterou jste během dlouhých zimních dnů ztratili.
Na jaře by jste do svého jídelníčku měli zařadit ve větším množství zeleninu, ovoce a ryby, ty mají v sobě vysoký obsah vitamínu D, který je potřebný pro správnou funkci imunitního systému. Důležitý v boji proti jarní únavě je také častý pohyb na čerstvém vzduchu, optimální je vyrazit každý den na svižnou třiceti minutovou procházku. Dodržovat pitný režim a denně vypít alespoň dva litry tekutin, pomáhá také cvičení, které rozproudí krev v žilách a tím i nabudí svaly energií.
zelenina s vodou
Neměli bychom jíst smažená a tučná jídla, která zbytečně zatěžují naše trávení, tím zpomalují jeho proces, protože výrazně prodlužuje dobu trávení. A, když už vás jarní únava zmohla, dejte tělu čas, aby se s ní vypořádalo, vhodný je odpočinek, dostatečné množství vitamínů a tekutin, nezatěžovat se namáhavou prací. Jarní únava trvá od několika dnů až týdnů, než si tělo zvykne na nový režim.