Helko

Kde si půjčit?

K tomu, aby soukromé podnikání sloužilo jako zdroj obživy toho, kdo se mu věnuje, nestačí jenom brát z toho, co firma vydělává. Je třeba počítat i s tím, že čas od času přicházejí krušné chvilky, kdy se do takového byznysu musí pro změnu investovat, kdy toto počínání není plusové, ale naopak prodělečné. Není to rozhodně žádoucí stav, ale tak už to prostě chodívá.

Někdy se v podnikání něco zvrtne, někdy mohou vzniknout nečekané škody, někdy mohou selhat dodavatelé či odběratelé, někdy se musí třeba i modernizovat… Je spousta věcí, jež si tu žádají peníze. A ty podnikatel nejednou nemá, nejednou to není schopen dotovat z vlastního jmění. A když už k tomu dojde, je prostě třeba si někde potřebné finance aspoň vypůjčit.

jihoafrické randy

Podnikatelských půjček se u nás nabízí poměrně dost, výběr by tu tedy byl. Ovšem je smutnou pravdou, že ne každému podnikateli v každé finanční instituci půjčí. Zejména právě v dobách, kdy má takový žadatel natolik závažné potíže, že je nedokáže řešit vlastními silami.

Dotyčný přijde dejme tomu do banky, kde po něm chtějí, aby prokázal a doložil kdeco. A nakonec následuje po zevrubném a zdlouhavém prověřování zamítavé rozhodnutí. Žadatel má podle mínění bankovních úředníků například příliš skoupé daňové přiznání či příjmy, nebo tu nevypadá dobře nějaký záznam v registrech dlužníků, mohou tu vadit další dosud nesplacené půjčky, exekuce a kdo ví, co všechno ještě.

peněženka a zloté

A co potom? Potom už zbývá nejednou jenom hypotéka bez registru od nebankovní společnosti. Zde se totiž na zájemce o půjčku nekladou žádné přehnané nároky, nechce se tu, aby dotyčný splnil něco možná zhola nemožného. Tady potřebuje žadatel k tomu, aby uspěl, jenom příjmy takové, aby se z nich dalo splácet, a nemovitost, kterou by se po dobu splácení zaručil za řádné vrácení všeho, co má být vráceno.

A s takovými parametry oné hypotéky tu uspěje kdekdo.