Helko

Jak na skandinávský styl bydlení

Interiér zařízený ve skandinávském stylu je útulný, příjemný a pohodlný. Zároveň musí být slunný, světlý, originální, praktický, osobitý a minimalistický.
dva stoly v kuchyni

Materiály

Dřevo dodá texturu a pocit tepla, nejoblíbenější jsou borovice a bříza. Krásně vypadají namořené do šedých tónů nebo natřené lazurou do bílých odstínů. Lze jej zakomponovat nejen do nábytku a doplňků, ale i trámů, podlahy nebo jím můžeme obložit stěny.
Další z přírodních materiálů využívaných na severu je kůže, vlna, bavlna a len, které dokonale zužitkujeme jako doplňky.
Kovové prvky lehce naznačují industriální styl, vypadají taktéž jednoduše a minimalisticky.
Zrcadla prozáří interiér díky světlu, které odráží. Navíc jej i opticky zvětší.
Sklo interiér provzdušní, třeba skleněné vitríny doplněné osvětlením jsou oblíbenou součástí skandinávského interiéru.
Kámen je dalším přírodním materiálem, který můžeme zakomponovat například do doplňků.

Doplňky a dekorace

Nesmí chybět deky, polštáře, přehozy a vše, co působí útulně. Dekorace by měla být i nějak účelná ne pouze ledabylá.
Hezky a útulně vypadá i ovčí kůže přehozená přes pohovku, křeslo nebo na podlaze.
Kusové koberce jsou ideálně měkké, třeba bavlněné, decentních barev, ale mohou i být kontrastní, např. bílo-černé, zdobené oblíbenými geometrickými vzory.Nemůžeme zapomenout ani na svícny, které navodí atmosféru tepla a světla. Dále pak na drátěné mísy, krabice a boxy, které odlehčí chaos v interiéru. A pokud máme možnost, zakomponujme krb, je také dalším zdrojem tepla. V tomto případě opět volte jednoduchý design.

Barvy

Barvy vybírejte neutrální, světlé. Největší část interiéru by měla zdobit bílá, která je třeba doplněná o pastelový nádech šedé, béžové. Doplňky mohou být klidně kontrastní, pastelově zbarvené, ale i žlutá se nevylučuje. Při výběru se však řiďte pravidlem, že vše musí mít přírodní charakter, tedy i barvy.
koupelna u kuchyně

Tvary

Musí být jednoduché, minimalistické, design čistý, promyšlený, originální. Z tvarů jsou oblíbené geometrické, abstraktní nebo navozující přírodní atmosféru.

Nábytek

Má hravou formu pojetí, vysoké funkční požadavky, opět jednoduchý design a čisté linie.

Osvětlení

Dejte na decentní tvary, osvětlení rozdělte na více míst, aby plnila účel, ladila a působila útulně.
Zakomponujte lustry, stojací lampy, ale i lampičky. Stínidla vyberte třeba z kovu, skla, papíru nebo nemusíte mít žádné. Žárovky na kabelech jsou módní hit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup